O POZYCJONOWANIU STRON WWW

W niewielkiej wiosce na skraju puszczy żył wieki temu zwykły chłopiec. Nie wyróżniał się niczym spośród innych młodzieńców, lecz co dzień marzył o wielkiej sławie. Chciał znanym być i rozpoznawanym, tak by z wielką czcią imię jego wymawiano i w około dobrze znano. Nigdy zaś nie miał nawet okazji, by móc wyjść przed szereg i zabłysnąć - aż nadszedł dzień taki, że odrobinę nadziei u chłopca pozostawił.

Usiadł na pieńku pod wielkim drzewem i mówił do siebie:

- Nie chcę już więcej być zwykłym chłopcem, chcę aby wszyscy znali mnie dobrze! Pragnę zasłynąć z odwagi i męstwa, lecz jak mam to zrobić? Nie wiem, doprawdy!

- Masz więc okazję niepodważalną – odezwał się głos mędrca – możesz udowodnić swą wartość i zdobyć upragnioną popularność. Chłopiec zląkł się widząc nieznajomego, lecz w jednej chwili nabrał odwagi do niego.

- Co mam zrobić, poradź mi nieznajomy.

- Niedaleko stąd rośnie drzewo, które zwą Gugl. Jeśli zdołasz wejść na szczyt jego i dotknąć owocu najwyższego, dostaniesz to czego pragniesz - także chodź młodzieńcze, zaprowadzę Cię do niego.

Chłopiec z werwą podążył za mędrcem - ujrzawszy drzewo natychmiast począł wspinać się na nie, lecz bardzo opłakanie. Szybko więc zmęczył się i porzucił wszelkie starania, gdyż słomiana natura młodziana.

- Dlaczego sam wspinasz się na nie? Wpierw wysłuchaj mych rad młodzianie, by wspiąć się na nie - gdyż znam to drzewo nie od lata poprzedniego. Pamiętam jak rosło, zmieniało się stale, znam jego każdy liść i każdą gałąź.
A teraz zrób tak...

Chłopiec wysłuchał wszelkich wskazówek mędrca i wspiął się na sam szczyt starego drzewca. Odtąd każdy znał imię tego młodzieńca, a sławę i rozgłos otrzymał na wieki.

Morał tej bajki jest krótki i niektórym dobrze znany, że dobrze wypozycjonowany jest bardziej znany i częściej odwiedzany!!!


Web-Future.pl © 2017
tel.696-298-445 | kontakt(@)web-future.pl