Pracujemy: Poniedziałek - Piątek, 08:00 - 20:00
E-mail: kontakt@web-future.pl Masz pytania? 795-006-250
Pracujemy: Poniedziałek - Piątek, 08:00 - 20:00
E-mail: kontakt@web-future.pl Masz pytania? 795-006-250

O grafice i poligrafii

Dawno, dawno temu...

W odległym kraju żył sobie malarz nadworny, co to każdy jego obraz był nad wyraz wytworny. Marzył o dziele przez się stworzonym i przez wiele lat przez ludzi chwalonym. Pracował mozolnie w pocie czoła dzień cały, malując tylko portrety niestety – aż dnia pewnego władca wielmożny i bardzo zamożny zażyczył sobie dzieła wyjątkowego, dotychczas przez nikogo nieujrzanego.

I zwrócił się Król do nadwornych artystów:

– Chcę abyście moi mili, dzieło najwyższych lotów stworzyli i dzieje mego rodu wszystkim mieszkańcom królestwa przeróżną formą przedstawili. Kto z Was najpiękniej tego dokona, temuż nie poskąpiona będzie mamona.

Odtąd tworzyć artyści poczęli – gdy w pocie czoła stawiano rzeźby, tworzono pieśni, malarz zamknięty w swojej pracowni obrazy znakomite malować zaczynał. I spędził nocy dziesięć co najmniej, by dzieła wyglądały barwniej. Nadszedł dzień wyboru, Król zasiadł na tronie i raz po razie twory podziwiał: a to cykl figur akrobatycznych doglądał, a to pieśni nasłuchiwał. Wszystkie te rzeczy piękne i zacne, jednak czegoś ciągle w nich brak. Wtem przyszła kolej na malarza, który obrazy swe zaprezentował i na twarzy Króla zdumienie namalował. Każdy z obrazów obejrzał dokładnie i wiedział że dziś nie zaśnie.

– Oto zwycięzca, złota mu dajcie. On za pomocą obrazów, przedstawił wszystko czego potrzeba, wiernie oddając historię rodu mego – wypijmy za niego.

MORAŁ

Morał tej bajki jest krótki i niektórym dobrze znany, że najlepiej przemawiamy niekoniecznie wieloma słowami a pojedynczymi obrazami!!!

Masz jakiekolwiek pytania?

Skontaktuj się z nami jeszcze dziś!

Infolinia:

+48 795 006 250

Adres e-mail:

kontakt@web-future.pl

FACEBOOK:

fb.me/informatykajaworzno

Wsparcie VIP:

24h/7 (Skype, TeamViewer)